موسسه فرهنگی ایرسافام ، سوالات متداول در مورد آزمون آیلتس

irsafam.com حساب کاربری
 • با مراجعه به وب سایت موسسه ابتدا یک پروفایل کاربری ایجاد نموده و از طریق داشبورد شخصی خود لیست آزمونها را ملاحظه فرموده و آزمون مورد نظر خود را رزرو نمایید.شما تا 24 ساعت فرصت دارید هزینه آزمون را بصورت آنلاین پرداخت نمایید. مرحله دوم ثبت نام روی سایت بین المللی آیلتس به آدرس MY.IELTSESSENTIALS.COM میباشد . میتوانید از فایل راهنمای ثبت نام موجود درمنوی آزمون قسمت راهنمای ثبت نام  روی صفحه اصلی وب سایت استفاده نمایید. آزمون مورد نظر را فقط در این سایت رزرو نمایید و نیازی به پرداخت نیست.

  هرگونه سوال یا مشکل در رابطه با ورود به حساب کاربری یا پرداخت را به آدرس itsupport@irsafam.com ایمیل نمایید.

 • ثبت نام شما باید روی سایت بین المللی آیلتس صورت گیرد. با توجه به اینکه امکان پرداخت روی سایت بین المللی برای متقاضیان ایران وجود ندارد باید روی سایت ایرسافام ثبت نام نموده و پرداخت نمایید.

 • پرداخت هزینه آزمون در هر دو صورت ثبت نام از طریق سایت و یا ثبت نام تلفنی باید از طریق درگاه بانکی صورت گیرد. در مواردی که متقاضی امکان پرداخت از طریق درگاه را نداشته باشد با هماهنگی قبلی با موسسه میتواند بصورت حضوری برای پرداخت وجه به دفتر موسسه مراجعه نماید.

 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامیست.

  متقاضیان مشمول نظام وظیفه در صورت نداشتن پاسپورت میتوانند با کارت ملی، به صورت آنلاین ثبت نام نمایند و در روزهای آزمون، نامه اشتغال به تحصیل یا نظام وظیفه همراه با کارت ملی و یک مدرک شناسایی معتبر دیگر بهمراه داشته باشند.

 • جهت آگاهی از آدرس محل برگزاری آزمونهای کتبی در تهران و شهرستانها به وب سایت موسسه قسمت "راهنمای آزمون" ، " راهنمای آزمون کتبی "مراجعه فرمایید.
 • شما از ساعت 7.30 الی 8 باید در محل آزمون حضور داشته باشید. لطفا فایل راهنمای آزمون موجود در داشبورد خود را مطالعه فرمایید.
 • برای اطلاع از آدرس به "تماس با ما" وب سایت مراجعه فرمایید.

 • متقاضی میتواند حداکثر تا ۲۲ روز مانده برای آزمون های IELTS و UKVI و ۳۷ روز مانده برای آزمون LIFE SKILLS به آزمون کتبی ثبت نام شده به صورت آنلاین و از طریق وب سایت اقدام به انتقال آزمونهای مشخص شده در جدول زمانی آزمونها نماید که پیش شرط آن، باز بودن ثبت نام آزمون و نیز وجود ظرفیت خالی در آزمون مقصد است.

  هزینه انتقال  22,225,000 ریال  بوده و پرداخت به صورت آنلاین و از طریق وب سایت ایرسافام انجام خواهد شد.

  کلیه موارد فوق شامل انتقال از یک تاریخ به تاریخ دیگر، انتقال از یک ماژول به ماژول دیگر(آکادمیک به جنرال و یا بالعکس) می باشد.

 • متقاضی میتواند حداکثر تا ۲۲ روز مانده برای آزمون های IELTS و UKVI و ۳۷ روز مانده برای آزمون LIFE SKILLS به آزمون کتبی ثبت نام شده نسبت به انصراف از آزمون از طریق وب سایت موسسه اقدام نماید.در اینصورت موسسه ظرف مدت 30 روز قبل از تاریخ آزمون کتبی نسبت به عودت وجه ثبت نامی پس از کسر هزینه انصراف به مبلغ 22,225,000 ریال اقدام مینماید.

 • متقاضی باید مدارک پزشکی خود را حداکثر تا 3 روز بعد از تاریخ آزمون کتبی به موسسه ایمیل نماید. مدارک شامل گواهی پزشک ، نسخه و سایر مدارک با توجه به نوع بیماری مانند آزمایش ، عکس، مدارک بیمارستانی و جراحی میباشد. هزینه بررسی مدارک پزشکی شما مبلغ بیست هزار تومان میباشد

  در صورت موافقت با مدارک پزشکی شما می توانید آزمون ر ا با هزینه قانونی منتقل یا حذف نمایید.

 • جهت درخواست برای ارسال نتایج به دانشگاهها و مراکز  ، شما باید پس از اعلام نتایج  از طریق سامانه آنلاین ارسال نتایج به دانشگاه روی صفحه اصلی سایت اقدام نمایید. 

  توجه : درج کد پستی ، نام دپارتمان مورد نظر و شماره تلفن دانشگاه ضروری است

  در صورتی که مرکز معرفی شده توسط متقاضی، در لیست تایید شده مراکز پذیرنده نسخه الکترونیکی کارنامه باشد، ارسال الکترونیکی کارنامه به صورت رایگان توسط موسسه صورت می پذیرد  و پس از 24 ساعت کاری از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید. در غیر اینصورت شما میتوانید برای ارسال کارنامه به صورت پستی به دانشگاه اقدام نمایید. 

  برای ارسال کارنامه به صورت پستی، فرم additional TRF  را از سایت بگیرید به همراه هزینه پست ایمیل نمایید، چنانچه 1 ماه از صدور کارنامه گذشته باشد 90,000 تومان جهت صدور کارنامه باید بپردازید.

  هزینه پست کارنامه به دانشگاه های خارج از کشور  )همه کشور ها به جز ایالات متحده آمریکا و کانادا )مبلغ 3,100,000 تومان می ­باشد.این هزینه برای پست کارنامه به ایالات متحده آمریکا  و کانادا مبلغ 3،350،000 تومان می باشد.

  زمان تقریبی رسیدن کارنامه به مقصد بین 10 الی 15 روز کاری می باشد.

  اطلاعات حساب در قسمت contact us  سایت موجود است.

  درصورتیکه مایلید کارنامه خود را  به چند دانشگاه و چند کشور ارسال نمایید می توانید کل هزینه را در یک فیش واریز نمایید.

  برای تسریع پست کارنامه برای دانشگاه ها لطفا شماره تلفن دپارتمان های مربوطه را نیز ارسال کنید. ارسال پستی بدون شماره تلفن گیرنده امکان پذیر نمی­باشد.

 •  

  برای درخواست پست پس از اعلام نتیجه به لینک ارسال کارنامه  مراجعه بفرمایید و از طریق سامانه مزبور نسبت به درخواست پست کارنامه به آدرس خود اقدام بفرمایید . درضمن برای ارتباط با بخش کارنامه می توانید با ایمیل result@irsafam.com در ارتباط باشید .

  هزینه پست درون شهری 131هزار تومان و بین شهری 199هزار تومان است .

 • شما تا 42روز پس از تاریخ آزمون میتوانید به نتایج اعتراض نمایید . شما باید از طریق سامانه آنلاین تجدید نظر روی نتایج بر روی صفحه اصلی سایت اقدام نمایید.  هرگونه سوال را نیز میتوانید به این آدرس ایمیل result@irsafam.com ارسال فرمایید و پاسختان را دریافت نمایید.

 • نتیجه آزمون UKVI برای ارائه به سفارت انگلستان و همینطور کل دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و از نظر محتوایی با آزمون IELTS تفاوتی ندارد فقط شرایط برگزاری آزمون متفاوت بوده و زیر دوربین برگزار میگردد. نحوه ثبت نام در این آزمون مشابه آزمون آیلتس میباشد و زمان آزمون شفاهی آن از طرف موسسه تعیین شده و 12 روز قبل از آزمون برای شما پیامک خواهد شد.

 • این آزمون نوعی آزمون UKVI برای ارائه به سفارت انگلستان بوده و در دو سطح A1 , B1 بصورت شفاهی برگزار میگردد . عموما برای اخذ ویزای ازدواج و کار مورد استفاده قرار میگیرد. ثبت نام این آزمون مشابه آزمون آیلتس معمولی است.

 • هر دو آزمون کتبی و شفاهی UKVI تهران ، میدان آرژانتبن ، خیابان الوند ، کوچه 37 شرقی ، پلاک 4 برگزار میگردد.

 • نتایج این آزمون ها در تمامی مقاصدی که به کارنامه آزمون آیلتس نیاز دارند در سراسر دنیا، دارای اعتبار است و ارایه آن برای تمام کشورها امکان پذیر است

 • هزینه ثبت نام:

  1. هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس معمولی مبلغ 89,900,000 ریال است.
  2. هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس UKVI  کاغذی و کامپیوتری مبلغ 89,900,000 ریال است.
  3. هزینه ثبت نام در آزمون Life Skills مبلغ 89,900,000  ریال است.
  4. هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس کامپیوتری مبلغ 84,900,000 ریال است.

  هزینه انتقال یا خذف آزمون:

  1. هزینه انتقال یا حذف آزمون مبلغ 22,225,000 ریال است.

  سایر هزینه ها:

  1. هزینه اعتراض به نتایج مبلغ 59,500,000 ریال می باشد.
  2. هزینه صدور ( پرینت ) کارنامه اضافی مبلغ 900,000 ریال می باشد.
 • جهت آگاهی از برنامه های آموزشی با شماره  تماس 75292 داخلی 4  و  یا به دپارتمان آموزش در  وب سایت ایرسافام مراجعه نمایید.

  همچنین جهت اطلاع از آزمونهای آزمایشی (ماک ) با شماره تماس 75292 داخلی 5 تماس حاصل نمایید.

 • جهت حفظ حقوق مادی و معنوی هر اثر و احترام به تولید کننده هر ViDoc، قابلیت دانلود برای شما وجود ندارد. با این همه، حجم ViDoc ها بسیار کوچک است و همان طور که پیش تر گفته شد، نیازی به اینترنت پرسرعت و استفاده از بسته های اینترنتی گران قیمت برای Stream کردن آنها وجود ندارد.

صدای مشتری اینستاگرام واتساپ ایرسافام