موسسه فرهنگی ایرسافام، راهنمای نتایج

irsafam.com حساب کاربری

زمان و نحوه اعلام نتایج

بر اساس مقررات، نتایج آزمون کتبی سیزده روز بعد از آزمون کتبی ارائه خواهد شد. ( در مورد دریافت کارنامه به قوانین دریافت کارنامه در پاراگراف بعد مراجعه فرمایید.)

و همچنین نتایج  سیزده روز پس از آزمون کتبی بر روی سایت  ielts.idp.com/results/check-your-result قابل مشاهده می باشد.

توجه : اعلام نتایج از طریق پیامک بر روی شماره همراه مندرج در پروفایل شخصی ثبت شده در وبسایت ایرسافام صورت خواهد گرفت


قوانین صدور کارنامه

کارنامه دارای کد های امنیتی بوده، نسخه مربوط به متقاضی  یک بار صادر می شود.
صدور مجدد  کارنامه جهت ارسال مستقیم آن برای مراکز مورد تایید IELTS، با درخواست کتبی متقاضیان امکان پذیر می باشد.


قوانین دریافت کارنامه

  • دریافت حضوری کارنامه آزمون شهرهای  تهران ، اهواز ، ساری و کرمان  و رشت:
    برای تحویل حضوری کارنامه روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 10 الی 13 و 14 الی 16 با در دست داشتن گذرنامه و یا کارت ملی به دفتر مرکزی موسسه در تهران مراجعه بفرمایید.

    جهت رفاه حال داوطلبان عزیزی که در آزمون آیلتس  مراکز موسسه ایرسافام در شهرستانهای شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز شرکت می کنند پس از اعلام نتایج می توانند روزهای دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 8:30  الی 16:00 برای دریافت کارنامه خود به دفاتر مذکور مراجعه فرمایند.
  • در صورتی که فرد دیگری  ( اعم از اولیاء ، همسر، وکیل و ..... ) به جای داوطلب برای دریافت کارنامه مراجعه نماید همراه داشتن فرم  Authorization موجود در سایت موسسه و نیز کپی صفحه اول گذرنامه امضاء شده داوطلب ( به نحوی که امضاِء در کپی قابل رویت باشد) همچنین مدرک شناسایی شخص تحویل گیرنده الزامیست.
  • درخواست پست
    برای دریافت کارنامه به صورت پستی از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

سامانه آنلاین ثبت درخواست ارسال کارنامه توسط پست

 

مقصد هزینه پستی
درون شهری 400،000 ریال   
بین شهری 910،000 ریال

برای اطلاع از شهرهایی که امکان ارسال با پست ملی و نیز TPG  وجود دارد به لیست ضمیمه درج شده در انتهای همین راهنما مراجعه بفرمایید .

چنانچه داوطلب در شهری غیر از این مراکز درخواست دریافت مرسوله را دارد، برای در یافت بسته باید به نزدیکترین مرکز پستی  تی پی جی در مراکز استان و یا نزدیکترین شهر محل دفتر تی پی جی مراجعه کند در غیر این صورت بقیه مسیر تا مقصد مورد درخواست بوسیله پست پیشتاز ارسال خواهد گردید.

لازم به ذکر است که طبق مقررات ، امکان ارسال کارنامه با ایمیل وجود ندارد.


ارسال کارنامه به دانشگاهها 


از منوی صفحه اصلی سایت  انتخاب دومین گزینه از زیر مجموعه ،خدمات آزمون آیلتس  ، سامانه آن لاین ارسال نتایج به دانشگاه می باشد که گام به گام شما را در جهت درخواست ارسال راهنمایی می کند

 پس از بررسی در سیستم موجود بین IDP و دانشگاه مورد نظر در صورت لینک امکان UPLOAD کارنامه ، ثبت الکترونیک انجام می گردد، که این روش هزینه ای برای داوطلب ندارد و طی  دو روز کاری ، موسسه از طریق ایمیل داوطلب را از ثبت نام الکترونیکی و یا عدم امکان آن ، مطلع خواهد کرد

چنانچه امکان ثبت الکترونیک وجود نداشته باشد،  ارسال بصورت پستی انجام خواهد شد که در این مرحله داوطلب از قسمت پایین صفحه اول سایت ایرسافام،  فرم ADDITIONAL TRF قبل از سال 2019 را تکمیل نموده و به همراه فیش واریزی هزینه پست به علاوه هزینه صدور مجدد کارنامه به مبلغ 000ر90 هزار تومان ( برای کارنامه هایی که یک ماه از تاریخ صدور آنها گذشته برای ایمیل  [email protected] ارسال خواهد کرد.

ضمنا اکیدا توصیه می شود برای سهولت دریافت ایمیل های ارسالی از موسسه ، با یکی از ایمیل های عمومی نظیر  Gmail-Yahoo-hotmail-outlook      مکاتبات خود را انجام دهید.

توجه: آدرس دانشگاه حتما باید آدرس پستی به همراه یک شماره تلفن باشد.

شماره کارت جهت واریز هزینه پست و صدور مجدد کارنامه : 0158-1577-8610-6219

با دریافت جواب خودکار ایمیل موسسه ، شما از دریافت درخواست خود توسط بخش کارنامه اطمینان حاصل کرده ، پس از ارسال مدارک  کد رهگیری از طریق ایمیل را به اطلاع داوطلب می رسد 


تجدید نظر روی نتایج

آخرین مهلت ارائه اعتراض به نمرات 90 روز از زمان آزمون کتبی می باشد .
برای اعتراض به نتیجه قسمت خدمات آزمون آیلتس مراجعه و گزینه سامانه تجدید نظر روی نتایج را انتخاب نمایید ، فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نمایید  . ایمیلی حاوی لینک پرداخت به آدرس ایمیل شما که  در پروفایل خود در سایت بین المللی آیلتس به آدرس my.ieltsessentials.com معرفی نموده اید ، ارسال شده که می توانید پرداخت را انجام دهید.
هزینه اعتراض به نمرات، 35،000،000 ریال ، 176  دلار استرالیا می باشد.
جهت ثبت اعتراض به نمرات ، چنانچه کارنامه خود را دریافت نموده اید ، لازم است اصل کارنامه را به دفتر مرکزی ایرسافام واقع در قیطریه عودت دهید.

بررسی اعتراض ها توسط IDP بوده و بین2 تا 21 روز از وصول اعتراض به طول می انجامد. طول مدت بررسی اعتراض به عوامل مختلفی از جمله تعداد موارد اعتراض بستگی دارد . در صورت عدم اعلان نمره تا 28 روز پس از زمان اعتراض با سنتر تماس حاصل نمایید.


درصورت وارد بودن اعتراض و احراز بروز خطا در نمره دهی که منجر به افزایش نمره متقاضی شود، کل وجه هزینه اعتراض به متقاضی مسترد خواهد شد.
توجه نمایید که درفاصله زمانی درخواست اعتراض تا دریافت نتیجه ، امکان صدور و ارسال کارنامه قبلی وجود ندارد.


مهلت اعتبار

مهلت اعتبار کارنامه 2  سال از زمان آزمون کتبی می باشد. پس از گذشت این زمان دسترسی به چاپ کارنامه نیز وجود نخواهد داشت.


لیست شهرهای تحت پوشش TPG

آبادان، اراک، اردبیل، ارومیه، اسلامشهر، اصفهان، آمل، شهر جدید اندیشه، اندیمشک، اهواز، ایلام، بابل، بابلسر، بجنورد، بروجرد، بروجن، بناب، بندرامام، بندرترکمن، بندرعباس , بوشهر، بیرجند، تبریز، تنکابن، تهران، چابهار، چالوس، خرم آباد،, خرمشهر، خوانسار، دزفول، رشت، رفسنجان، زاهدان، زنجان، ساری، ساوه ، سبزوار، سقز، سمنان، سنندج، سیرجان، شاهرود، شهرکرد، شیراز، طبس، عجب شیر، عسلویه, فریدون کنار، قائمشهر، قائن، قزوین، قشم، قم، کاشان، کرج، کردکوی، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، گلپایگان، گنبد، لاهیجان، ماهشهر، مراغه، مشهد، ملکان، نوشهر، نیشابور، همدان، اسوج، یزد

صدای مشتری اینستاگرام واتساپ ایرسافام